Hakkımızda

Demirkaya Optik

Optik sektöründe, Demirkaya Optik Medikal ve Demirkaya Metal Gözlük firmaları ile hizmet veren Demirkaya Grubu’nun bu günkü sağlam duruşunun temelleri 1970’li yıllara kadar dayanıyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Demirkaya’nın babası Ahmet Demirkaya’ nın 70’li yılların imalat ve atölyeleriyle meşhur vefa semtinde başladıkları optik çerçeve ve güneş gözlüğü imalatı, 1987 yılında kurumsallaşarak DEMİRKAYA METAL GÖZLÜK SAN.VE TİC.LTD ŞTİ. yılmaz demirkaya ve kardeşi murat demirkayanın kurumsallaştırdığı şirket sektöre optik çerçeve ve güneş gözlük imalatı ve satışı ile ticari faaliyetlerini sürdürmüştür. 2003 yılında  optik sektöründe 2. el optik camkesme makinası satışı servis ve yedek parça satışına başlayan ikinci şirketlerini   2003’de Demirkaya Optik Medikal Dış Tic. Ltd. Şti’nin de kurulması ile 2. el optik makine makina satış servis ve yedek parça satışı ile sektöründeki yerini de alarak başarılı bir ivme ile sektörde yerini almıştır.

Sektörün içerisinde yetişmiş olmanın avantajlarını ve tecrübesini, mesleğine yansıtsan Demirkaya Grubun Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Demirkaya Sektörde bir ilki gerçekleştirerek, kendi bünyesinde teknik servisini kurup garantili ikinci el optik makine satışlarına başlamış. Demirkaya Grubu ağırlıklı olarak WECO – ESSILOR – BRIOT – NIDEK teknik servis- yedek parça satışı ve temini servis desteği ile kısa zamanda yerini sağlamlaştırarak kaliteli ürün , uygun fiyat, hızlı servis’ sloganıyla hak ettiği yere ulaşmıştır.

Öncelikle kaliteye önem veren firma 2007 yılı başlarında Seyrantepe’de ki 300 m2 kapalı alan ve atölyesini barındıran çözüm merkezine yani yeni adresine taşınarak kendi bünyesinde (eletronik kart tamiri- temizleme bölümü- teknik servis ayar bölümleri) ile kusursuz hizmet anlayışının çıtasını bir kademe daha yükseltmeyi başarmıştır.

Sektöre vermiş olduğu kusursuz hizmetin geri dönüşümünü yükselen ivmesiyle yaşayan firma, son olarak medikal malzemeler sektöründe öncü firmalardan olan optik medikal ile yaptığı iş birliği sonucu, makine sektöründe ve fokometrelerinin Türkiye satış temsilciliğini alarak, 2008 yılı Ocak ayında gerçekleşen Optik Fuarı’nda Demirkaya standında (topcon) ürünlerinin tanıtımını kusursuzca yapmıştır.

2013 de düzenlenen istanbul optik fuarı isof’a katılarak sektördeki kaliteli duruşunu başarı ile sergilemiştir.